ליצירת קשר עם עו"ד ביטוח

03-5472447

עו"ד יעל מיליקובסקי-לוי

משרד בוטיק

ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין ודיני עבודה

נפגעת? ייתכן שהמדובר ב"תאונת עבודה".

 

נפגעת? ייתכן שהמדובר ב"תאונת עבודה".

 

אנשים רבים נפגעים באירועים כאלו או אחרים, ואין הם כלל מודעים לכך שלמעשה, המדובר במקרים של "תאונת עבודה", ועל כן עשויים להיות זכאים לפיצוי.
קשת רבה של נסיבות באה בגדר המונח "תאונת עבודה". כך לדוגמא- אדם שנפגע בתאונת דרכים בדרך למקום עבודתו, תוך כדי עבודתו או בדרך חזרה ממקום עבודתו, מוכר על פי חוק כנפגע "תאונת עבודה". נפגע זה זכאי  להטבות ולפיצויים הניתנים על פי חוק הביטוח הלאומי[נוסח חדש] תשנ"ה-1995,   ולפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ,תשל"ה -1975. יחד עם זאת אין הוא זכאי לכפל פיצוי.

 

דוגמאות נוספות לפגיעות אשר עשויות להחשב  גם כ"תאונת עבודה" הינן, מקרה בו עובד נפגע במהלך יום כיף שאורגן על ידי המעביד, וכן פגיעת עובד במהלך השתלמות שמטרתה קשורה קשר הדוק עם העבודה.

 

לפיכך, באם נפגעת בתאונה אשר נראה כי יכול ויש זיקה למקום העבודה, חשוב לערוך בירור משפטי לשם סיווג הארוע כ"תאונת עבודה", וזכאותך לפיצוי. פיצוי זה כולל בין היתר הפסדי שכר לעבר ולעתיד, כאב וסבל, החזר הוצאות עקב הפגיעה וכו'. הפיצוי  יכול להתקבל ממספר גורמים: המוסד לביטוח לאומי;המעביד;חברת הביטוח של המעביד;חברת ביטוח אצלה מבוטח העובד; וביטוח תאונות אישיות:

 

  • המוסד לביטוח לאומי-על הנפגע  לפנות אל המוסד לביטוח לאומי  באזור מגוריו, תוך 12 חודשים ממועד התאונה. עליו להציג בפני  ועדה רפואית את מגבלותיו ואת החומר הרפואי בענינו. הועדה הרפואית עשויה לקבוע נכות זמנית או צמיתה.

  • המעביד- במקרה זה על הנפגע  להוכיח כי התאונה ארעה עקב רשלנותו של המעביד. לדוגמא-המעביד  לא סיפק אמצעי מיגון נאותים;לא דאג לתקינות הציוד במקום העבודה וכו'.

  • חברת הביטוח של המעביד- על הנפגע לברר לברר עם המעביד, לאחר קרות התאונה, באם ברשותו פוליסת "חבות מעבידים" ואת מספר הפוליסה. ביטוח זה נועד להגן מפני תביעות רשלנות של הנפגעים בעבודה.

  • חברת ביטוח אצלה מבוטח העובד- במסגרת ביטוחים שונים בהם מבוטח הנפגע כדוגמאת- ביטוח חיים ו/או מנהלים יש לרוב כלל נספח אי כושר לעבודה ו/או נספח לביטוח נכות כתוצאה מתאונה.

  • ביטוח תאונות אישיות-יש לבדוק אם לרשות הנפגע עומדת פוליסה מסוג זה.
    יש להדגיש, כי תביעה נגד המעביד מתיישנת לאחר חלוף 7 שנים ממועד התאונה ותביעה לפי פוליסת ביטוח מתיישנת בחלוף 3 שנים ממועד התאונה.אשר על כן, על הנפגע לכלכל את צעדיו בהתאם למועדים אלה, על מנת שזכויותיו לא תאבדנה.

 

צור קשר עם עו"ד ביטוח לאומי

דואר אלקטרוני
נושא
פרטים
ענה על השאלה הבאה: 5+5 =

פיצוי של 100,000 ש"ח לתובע שנפגע בגב

משרדנו ייצג אפסנאי, אשר נפגע בגבו לאחר הרמת מספר קרטונים
כתוצאה מכך נגרמה לו נכות בשיעור 10%
דאגנו כי הביטוח הלאומי יכיר בתאונה כתאונת עבודה, ובעקבות כך קיבל הלקוח כ- 40,000 ש"ח מהביטוח הלאומי
בהמשך הוגשה לבית המשפט תביעה כנגד המעסיקה. בית המשפט קיבל התביעה ופסק פיצויים בגובה
100,000 ש"ח

פיצוי של 75,000 ש"ח לנפגע בצליפת שוט

show משרדנו טיפל בתובע שנהג ברכבו בדרכו לעבודה, ועבר תאונת דרכים
בחדר המיון הוא אובחן כסובל מחבלת צליפת שוט. לאחר משא ומתן עם חברת הביטוח השגנו עבורו פיצוי של 75,000 ש"ח